07 veebr. Rohkem seksi, suurem palk
Paljud kurdavad, et palk on liiga väike, ei lase elust õiget rõõmu tunda. Kreeklasest majandusteadlane Nick Drydakis on avastanud imerohu, kuidas kasvatada isiklikku pangaarvet ning seeläbi muidugi ka tõsta rahvamajanduse taset. Tuleb lihtsalt rohkem seksida.
Uudistekanal CBS avaldas teadusuudise, et aktiivne seksuaalelu võib muuta meid õnnelikumaks, tervemaks ja…rikkamaks.
Cambridge´is Angila Ruskini Ülikoolis majandusteaduste lektorina töötav Nick Drydakis kinnitas oma värskelt avaldatud uurimuses „Seksuaalse aktiivsuse mõju töötasule“, et korrelatsioon seksuaalse aktiivsuse ning palganumbrite vahel on ilmne. Uuring on läbi viidud Saksamaal asuva maineka tööturu instituudi IZA tellimusel.
Juba ühes varasemas, Brasiilias läbi viidud uuringus tõdeti, et seksi sageduse ja teenistuse vahel valitseb seos, kuid Drydakis analüüsib inimeste rahulolu nende kahe näitaja põhjal laiemalt.
Drydakis küsitles 7500 Kreeka elanikku vanuses 26-50. Selgus, et seksuaalselt aktiivsed persoonid, kes mürasid nädalas neli või enam korda, teenisid 5 protsenti rohkem kui nende rahumeelsema ööeluga kolleegid. Ja need õnnetud, kel sekselu üldse puudus, teenisid omakorda 3,2 protsenti vähem kui need, kes ilmutasid intiimelu vallas ettevõtlikkust.
„Tuleb tunnistada, et seksuaalne aktiivsus, õnnetunne, produktiivus ja sissetulek on omavahel seotud,“ ütleb Drydakis.
Aga millest see seos tuleb?
„Inimesed vajavad armastust – nii seda, et nad armastavad ise, kui ka seda, et nad on teiste poolt armastatud (nii seksuaalses kui mitteseksuaalses plaanis), kui see on elust puudu, siis muutuvad paljud altimaks üksindusele, sotsiaalärevusele ja depressioonile ja see mõjutab ka tööelu,“ seletas uuringu autor CBS-le.
Seksuaalne aktiivsus on seotud selliste isikuomadustega nagu ekstravertsus, sotsiaalsus ja avatus kogemustele. Seksima ajab seltsivus, elamustejanu, soojus, aga ka enesekehtestamise võime, usaldus teiste vastu, empaatiavõime jne. Kõik need omadused on abiks ka kollektiivis väljaspool voodit. Kui keegi on häbelik või kergesti ärrituv või vaenulik, siis on tal tõenäoliselt probleeme nii tööl kui eraelus.
Drydakis rõhutab siiski, et tema uurimistulemusest ei maksa järeldada, et tihe pingutamine öösiti annaks alust tööandjalt palka juurde küsida.
Uurija ise peab tähtsamaks avastust, et seksuaalselt toimekad kaebavad harvemini tervise üle: neil esineb vähem suhkruhaigust, artriiti ja südamehaigusi.
Seda, et parem tervis on palganäitajatega seotud, teati varemgi, aga intiimelu mõju tööelule on vähem uuritud.
Seksuaalselt aktiivsed inimesed sportlikumad, nad kalduvad rohkem trenni tegema, neil on rohkem jõudu ja vastupidavust ja nad söövad tervislikumalt. Isegi need, kel oli terviseprobleeme, kuid seksisid aktiivselt, teenisid rohkem kui need kes seksisid vähem! Ja see trend ei sõltu haridustasemest, erialast või seksuaalsest orientatsioonist.
Niisiis on vana hea tammsaarelik käibetõde, et tööd tehes tuleb ka armastus, taas kord ümber lükatud. Enne olgu ikka armastus, küll siis töö ka edeneb!
Miks seks ja raha seotud on, ei osata väga täpselt teaduskeelde panna. Üks põhjendus on näiteks selline, et inimesed, kes korralikku palka saavad, võivad rohkem kulutada kaaslase lõbustamisele: kingitustele-üllatustele ja kõigele sellele, mida nimetatakse eelmänguks hommikust peale. Teine seletus on see, et suurem sissetulek muudab inimese atraktiivsemaks: tasub ju valida partner, kes suudab su elu huvitavaks teha nii päeval kui öösel.
Sorry, the comment form is closed at this time.